9 Kasım 2010 Salı

TV İzlerken

Sizi bilmem ama ben Tv"lerde izleyecek pek fazla birşey bulamıyorum. Bulduklarımı sizinle paylaşmak istedim.
TRT1 de salı akşamları yayınlanan Halil İbrahim Sofrası şu sıralar en beğendiğim dizi. Oyuncu kadrosu çok güçlü bir kere.Gördüğünüz üzere, üç tane iyi isim bir arada. İzlerken insanı yormayan bir aile dizisi. Gerçi çapkın Nuri"yi biraz daha üstü kapalı geçebilirlerdi. O zaman bir aile dizisi olarak 10 üzerinden 10 alırdı benden.
TRT"de beğendiğim diğer bir program Ömür Dediğin: "Geçip giden yıllardan arta kalan hüzünlerini, mutluluklarını bu programda yeniden dillendiren konuklarımız sizleri de bu zaman yolculuğuna davet ediyor. Hep birlikte çıktığımız bu yolculuklarda zaman zaman ağlayıp zaman zaman gülüyoruz. O yorgun yüzler yıllarca koparıp attıkları binlerce takvim yapraklarını yeniden ellerine alıyor ve bu defa kendi tarihlerini yazıyorlar arka yüzlerine...Sararmış yapraklar yeniden canlanıyor. Öyle ki kağıt kokusu geliyor burnumuza... O gözlerden akan yaşlar mürekkep oluyor... Diller kalem...Ve durmadan yazıyorlar..."

TRT1 de Pazar 07:35 de, TRTBelgesel de Perşembe 23:00 da yayınlanıyor.

CNNTürk  te Cumartesi 12:00 da Mehmet Yaşin"in Yol Üstü Lezzet Durakları da beğendiğim bir program.
NTV de Vedat Milor bu tarz bir program yapıyor. Ama benden geçer not alamadı, Çırağan Sarayında ramazan günü yemek yiyerek çekim yapması, sanki Türk Halkı yemeklerde hep şarap içiyormuş gibi sürekli onu ön plana alıp vurgu yapan programlar hazırlaması pek hoşuma gitmedi. Birde sürekli Fransız kültürünü işliyor sanki.

Bunun haricinde TRT nin Kültür-Sanat programlarını her zaman beğenmişimdir. Hele Selim İleri nin hazırlayıp sunduğu edebiyat programını.

Beğendiğiniz programları paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Çikolatalı Babka

 Merhaba, Öyle güzel tariflerim varki ekşi mayalı, yazmamak olmaz. Tarifler en güzelinden hazırlanmış, harika tadlar. Küçük oğlumun yorumu ş...